24946-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Rättsdatabas
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRättsdatabas
BeskrivningTullverket har behov av en rättsdatabastjänst.
Intern identifierareTV-2026-00496
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000