See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad avseende projektpaket
Beskrivning: Kraftringen Nät har paketerat 16 st. projekt som ligger för utförande mellan åren 2023 - 2025. Berör rasering, renovering och byte av nätstationer, kabelskåp, hög-och lågspänningskabel samt luftledning.
Föregående meddelande: 438824-2023
Intern identifierare: KNAB-2023/146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del