Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energicentrum, Eskilstuna Kommun
Referensnummer: 18/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Energicentrum är ett samarbete mellan Eskilstuna Kommun och Energimyndigheten och delfinansieras av Europeiska regionala utvecklingsfonden. Projektet syftar till att skapa ett ökat energi- och miljöengagemang som leder till handling.
För att skapa ett Energicentrum i Eskilstuna upphandlas en hyresvärd som kan inhysa kommunens och andra hyresgästers verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen