Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Atmospheric Plasma Spray System
Referensnummer: FS 2.1.2-377-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå University invites you to submit tenders in the procurement of an Atmospheric Plasma Spray (APS) system to the physics department.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42600000 Verktygsmaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42000000 Industrimaskiner, 42924300 Sprututrustning, 42924310 Sprutpistoler, 42665000 Metallsprutningsutrustning, 42631000 Verktygsmaskiner för ytbehandling av metaller
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen