249493-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen
Tidtabells- och kartproduktion 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 15: Förlags- och tryckeritjänster mot arvode eller på kontrakt
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västsverige.
Nuts-kod SE23 Västsverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende leverans av tidtabellsproduktion och kartor med ansvar för hela kedjan från tryckoriginal till färdiga tidtabeller och kartor levererade till Västtrafik enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner