Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplands Väsby kommun upphandlar ramavtal med leverantörer som kan erbjuda Prefab stommar i betong och/eller stål samt tjänster därtill i ett totalåtagande.
Referensnummer: KSTFU/2018:93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44142000 Stommar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44142000 Stommar, 45223220 Anläggningsarbete avseende upprättande av grundstomme, 45223821 Prefabricerade element, 45223822 Fabrikstillverkade betongelement, 45262311 Uppförande av betongstommar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen