249547-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Pakettransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av styckegods
Referensnummer: 2020-2853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60161000 Pakettransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården har för avsikt att träffa ramavtal avseende Kriminalvårdens huvudsakliga behov av transporter av styckegods med vikt över 30 kg inom Sverige, enligt villkoren i detta förfrågningsunderlag.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60160000 Posttransport på väg
II.2.4.