See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skopiutrustning
Beskrivning: Denna upphandling avser skopiutrustning samt tillhörande förbrukningsmaterial. Upphandlingen är uppdelad i flera delar och anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud i en eller flera av dessa delar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Flexibel endoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98706:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stel endoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98706:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Urologi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98706:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Videorhinolaryngoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98706:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98706:Lot:5