24957-2025 - Resultat
Sverige – Rörmokeriarbeten – Kv Handsken1, Hattmakaren 1-2 Eskilstuna. Stamrenovering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv Handsken1, Hattmakaren 1-2 Eskilstuna. Stamrenovering
Beskrivning: Objektet avser stambyte inom Handsken 1 samt Hattmakaren 1-2, Carl Johansgatan 2-14 som innehåller totalt 139 st lägenheter. Lägenheter finns i markplan samt tre våningsplan. Byggnaderna innehåller krypgrund där avlopp är placerat
Föregående meddelande: 286343-2021
Intern identifierare: 21/27
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000