249617-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Säkerhetsbarriärer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av skyddsräcken och deltabågar
Referensnummer: 0289/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928300 Säkerhetsbarriärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av skyddsräcken och räckesbågar fördelat på två områden enligt nedan.
1. GC-räcken
2. Deltaräcke
Avtal tecknas med en leverantör per område,