2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styrenhet för borrmotor med tillbehör till neurokirurgens operationsverksamhet SUS
Beskrivning: Kompletta borr och frässystem för neurokirurgiska operationer avsett för att användas i konventionell NK operationsmiljö. Utrustningen kommer att användas för såväl kraniella som spinala neurokirurgiska operationer både i elektiv som akut vård i verksamheten. Utrustningen kommer att omfatta styrenhet med fotpedal och motor, rakt munstycke, vinklat munstycke, craniotom samt speedreducer med snabbkoppling för perforatorer. Upphandlingen inkluderar maskinbunden förbrukning.
Intern identifierare: 2025-O001413
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000