249660-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning för idrottsplatser – Utbyte av naturgräs för fotboll på Stockholms Stadion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyte av naturgräs för fotboll på Stockholms Stadion
BeskrivningUpphandlingen avser utbyte av naturgräsmatta för fotboll på Stadion i början av juli månad 2024.
Intern identifierareIDF 2024/1692-1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser utbyte av naturgräsmatta på Stadion i början av juli månad 2024.
Intern identifierareUtbyte av naturgräs för fotboll på Stockholms Stadion