249674-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalförmedling – Bemanningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för anlitande av leverantör inom bemanning som tillhandahåller resurskonsulter inom fem huvudområden. Avropen kommer att ske successivt allt eftersom behoven uppstår. Upphandlingen gäller för hela SLU och alla verksamhetsorter med fokus på huvudorterna, Uppsala, Umeå, Alnarp. Verksamhet bedrivs även på andra orter så som Skara, Skinnskatteberg, Lysekil med flera. För ytterligare information om SLU och verksamheten www.slu.se/om-slu/orter/
Intern identifierareSLU.ua.2024.2.4.4-1362
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMervärde
BeskrivningViktade kriterier
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsgivare
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde A ekonomi, Admin, Infra
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde B, IT-personal
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOmråde C växthuspersonal
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelOmråde D laboratoriepersonal
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelOmråde E Fältpersonal
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelKvalificering och uteslutning