2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnation Hestra förskola till lägenheter
Beskrivning: Ydrebostäder AB upphandlar en entreprenaden som omfattar ombyggnation av fastigheterna på Ydre Hestra 1:208 och 1:209. Lokalerna ska byggas om från förskola till nya lägenheter och gemenskapslokal. Före anbudsgivning ska anbudsgivare genom besök på platsen ha gjort sig underrättad om de förhållanden och omständigheter som kan ha betydelse för avgivande av ett korrekt anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129850:Lot:1