249690-2023 - ResultatSverige-Östersund: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter strategisk fastighetsutveckling
Referensnummer: RS/500/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser tjänst avseende strategisk fastighetsutveckling som ska resultera i en fastighetsutvecklingsplan för Region Jämtland/Härjedalens fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen