See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster Bromölla 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser Ramavtal Byggtjänster för Bromölla Kommun och Bromölla Bolagen. Upphandlingen omfattar totalt 10 st anbudsområden.
Intern identifierare: KS 2024/731,2024-B101,2024-B201,2024-B301, 2024-B4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42416100 Hissar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44113810 Ytbehandling, 44230000 Byggnadssnickerier, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45261310 Plåtslageri, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 90470000 Rensning av avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggnadsarbeten
Beskrivning: Byggnadsarbeten
Intern identifierare: Byggnadsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elarbeten
Beskrivning: Elarbeten
Intern identifierare: Elarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Golvarbeten
Beskrivning: Golvarbeten
Intern identifierare: Golvarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Installationer, service och reparationer av hiss
Beskrivning: Installationer, service och reparationer av hiss
Intern identifierare: Installationer, service och reparationer av hiss
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Måleriarbeten
Beskrivning: Måleriarbeten
Intern identifierare: Måleriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Plåtslageriarbeten
Beskrivning: Plåtslageriarbeten
Intern identifierare: Plåtslageriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Service på kyl- och värmepumpsanläggning
Beskrivning: Service på kyl- och värmepumpsanläggning
Intern identifierare: Service på kyl- och värmepumpsanläggning
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Styr- och reglerarbeten
Beskrivning: Styr- och reglerarbeten
Intern identifierare: Styr- och reglerarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Ventilationsarbeten
Beskrivning: Ventilationsarbeten
Intern identifierare: Ventilationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: VS-arbeten
Beskrivning: VS-arbeten
Intern identifierare: VS-arbeten