249716-2018 - ResultatSverige-Tumba: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mark-VA arbeten
Referensnummer: 2018:199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar utbyggnad/ombyggnad på kommunal mark inom Bot-kyrka kommun, i vilket även VA arbeten ingår. Ramavtalet innebär att beställa-ren avropar/beställer successivt efter behov. Ramavtalet innebär inget fast åta-gande för beställaren.
Ramavtal kommer att tecknas med minst två (2) upp till fem (5) leverantörer.
(avgörs av hur många kvalificerade anbud som inkommer).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112310 Utfyllnad, 45112500 Schaktning, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen