249735-2019 - KonkurrensutsättningSverige-KARLSTAD: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal produktion av webbutbildning
Referensnummer: 18/127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för produktion av webbutbildning. Leverantören ska producera webbutbildningar som ska publiceras och tillgängliggöras för MSB målgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48931000 Programvara för utbildning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 80420000 E-lärande, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen