Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad 2019 Treklövern Bostads AB
Referensnummer: D00757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en städentreprenad omfattande städning av trapphus och övriga gemensamma utrymmen samt Treklöverns kontor. Vid behov kan även städning av lägenheter förekomma efter avrop. Treklövern är Klippan kommuns allmännyttiga bostadsbolag och har 1002 lägenheter i de fyra tätorterna Klippan, Ljungbyhed, Östra Ljungby och Stidsvig.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen