249745-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – 2025 Korttidshyra fordon, Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Korttidshyra fordon, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på korttidshyra av fordon som kan framföras av förare med B-körkort för leverans till Region Norrbotten (Personbilar och minibussar).
Intern identifierare: 24/356
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000