See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster Stadsmiljö
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för bemanning av arbetare inom området stadsmiljötjänster för Samhällsbyggnadsförvaltningen i Eskilstuna kommun. Arbetet som leverantörens personal förväntas utföra innefattar bland annat: Renhållning Underhåll av lekplatser Bevattning Skyffling av grusytor Vegetationsåtgärder, t.ex. häckklippning, beskärning, enklare trädfällning, ogräsrensning, efterputsning, etc. Maskinell skötsel av allmän platsmark, t. ex. snöröjning, valsning, penselborstning etc.
Intern identifierare: UE 24.081
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Måste besvaras av alla anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Parkarbetare
Beskrivning: Valbar del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Specialkompetens Parkarbetare
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Maskinförarkompetens