249809-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marina mätningar – Upphandling av hydroakustiska sjömätningar och/eller provtagningsplatform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av hydroakustiska sjömätningar och/eller provtagningsplatform
BeskrivningSGU är myndigheten för frågor om berg, jord och grundvatten i Sverige. Vi har till uppgift att tillhandahålla geologisk information för samhällets behov på kort och på lång sikt.Denna upphandling omfattarmyndigheten behov av Hydroaukustiska mätningar, samt Båt, inklusive förare, avsedd för provtagning. Uppdragen kommer att genomföras i Västra Götalands län och Värmlands län!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71354500 Marina mätningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHydroakustiska sjömätningar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112156:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBåt, inklusive förare, avsedd för provtagning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112156:Lot:2