Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmänkemi- och immunokemiutrustning med tillbehör samt automationslösning
Referensnummer: UC-2021-478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Allmänkemi- och immunokemiutrustning med tillbehör samt automationslösning till Laboratoriemedicin sjukhus vid Diagnostikcentrum inom Region Östergötland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen