2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetssensorer ordinärt boende äldreomsorg
Beskrivning: Umeå kommun inbjuder leverantörer att inkomma med anbud i upphandlingen av trygghetssensorer för användning i ordinärt boende inom äldreomsorgen enligt socialtjänstlagen (SoL), i enlighet med detta dokument med tillhörande upphandlingsdokument och bilagor Tjänsten för trygghetssensorer ska erbjudas som en komplett, driftsatt och förvaltningsbar tjänst avsedd för användning i ordinärt boende inom äldreomsorgen. Tjänsten ska omfatta: Sensor och tillhörande utrustningKommunikationslösningPlattform och servermiljöInformationssäkerhetsfunktionerSupport och underhållDokumentation och utbildning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30237475 Elektriska sensorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118465:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35125100 Sensorer