Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tung lastbil med tillhörande kran
Referensnummer: UH-2022-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaur kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud, i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar anskaffning av en tung lastbil med tillhörande kran till Sandbackaskolan i Arvidsjaur. Fordonet ska nyttjas som övningsbil inom utbildningsverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anskaffning av en tung lastbil med tillhörande kran. Fordonet ska nyttjas som övningsbil inom utbildningsverksamhet.