249828-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver och diskdesinfektorer - ANA 8 och Neo
Referensnummer: 2-2651/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Montage/installation av Autoklaver och diskdesinfektorer och tillhörande utrustning till ANA8 och Neo på Campus Flemingsberg i Huddinge.
AFA.121 Beställarens kontaktperson under anbudstiden.
Upphandlare Jing Guan jing.guan@ki.se 08-524 86994.
Upphandlaren är kontaktperson under hela handläggningstiden, fram till kontraktstecknandet.
§ 11.1 Parternas undertecknande.
Detta avtal har upprättats i två likalydande exemplar varav parterna tagit varsitt. Bindande avtal föreligger när båda parter undertecknat avtalet.
Underskrift av behöriga firmatecknare:
Beställare Entreprenör.
Karolinska Institutet XXX.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191110 Autoklaver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenadkontrakt avseende Autoklaver och Diskdesinfektorer.