Beskrivning av upphandlingen
Art:
Snöröjning- halkbekämpning
Omfattning:
Snöröjning och halkbekämpning gator, GC-vägar, skolor, förskolor och tekniska anläggningar inom Värnamo kommun.
Objekten uppdelade på 6 delområden och anbud lämnas på respektive delområde.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör per delområde enligt nedan.
Område 1-5 och 9.
2. Lanna 120 000 SEK
5. Kärda 100 000 SEK
och