Upphandlingen avser ramavtal för asfaltsbeläggningar, asfaltfräsning samt anslutande tjänster. Upphandlingen avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal objekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233120 Vägbygge, 45233140 Vägarbeten, 45233141 Väghållning, 45233142 Vägreparationer, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen