Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning och TV-inspektion
Referensnummer: TN 248/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att ramavtal ska tecknas mellan Beställaren och flera företag för genomförande av ledningsspolning och TV-inspektion av rörledningar i Hallstahammars kommun.
Ramavtal kommer att tecknas med anbudsgivare som uppfyller kvalifice-ringskraven i denna upphandling. Avtalen kommer att rangordnas utifrån lägsta pris.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen