Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Journal- och dokumentationssystem för elevhälsa
Referensnummer: UPP-2020/046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Journalssystem till elevhälsan.
Systemet behöver bland annat innefatta:
- Journal- och ärendedokumentation för olika professioner inom elevhälsan med sekretessgränser mellan de olika professionerna.
- Planering för utredning
- Tidsbokning
- Remisser och kallelser
- Kommunikation mellan systemets användare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
5+1+1+1 år