Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av gemensamma utrymmen i omr. D, Kungsmarken.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städning av trapphus med tillhörande utrymmen inom fastigheter på Kungsmarken.
Tillsyn av fastigheter samt transport av avfall till återvinningsstation.
Byte av belysningspunkter i allmänna utrymmen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen