2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vidvinkelkamera till ögonkliniken
Beskrivning: Upphandling av Vidvinkelkamera
Intern identifierare: IN-IN26-0110
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Föregående upphandling "Vidvinkelkamera till ögonkliniken" publicerades via ett öppet förfarande. Under annonseringstiden kommunicerade Regionen en revidera och längre annonseringstid. Förlängningen trädde aldrig i kraft pga. ett tekniskt systemfel varvid annonseringstiden löpte ut utan inkomna anbud. Upphandlingen publiceras på nytt, med oförändrande förutsättningar genom ett påskyndat förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000