250014-2019 - ResultatSverige-ÖREBRO: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: ORU 2.4.2-06257/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro universitet upphandlar kommunikationsbyråtjänster inom områdena Reklambyrå och Pr byrå och bjuder härmed in till anbudsansökan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Örebro universitet upphandlar kommunikationsbyråtjänster inom områdena Reklambyrå och Pr byrå och bjuder härmed in till anbudsansökan. Ramavtal avses att tecknas med 1 Leverantör för respektive område.
Ramavtal avses att tecknas med 1 Leverantör för respektive område. För närmare beskrivning se kravspecifikation 1-2 och nedan 1.1.6 Upphandlingsprocessen.
Typ av kontrakt och kontraktstid
Ramavtal med kontraktsstart 2019-07-01, eller från ömsesidig underskrift, dock tidigast vid den planerade kontraktsstarten.
Kontraktet löper t.o.m. 2021-06-30. Universitet har rätt att förlänga kontraktet med 24 månader, dock med minst 12 månader i taget. Begäran om förlängning ska delges leverantören senast tre (3) månader innan kontraktsslut.
Vid eventuell förskjutning av kontraktsstart förlängs kontraktstiden med motsvarande förskjutning.