Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mättjänster
Referensnummer: 18/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsbyggnadskontoret avser att teckna avtal med extern konsult för mätningstekniska tjänster. Avtalet syftar till att tillgodose behovet av kapacitetsförstärknings, särskilt tillfällig akut kapacitetsförstärkning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen