250021-2026 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Projekteringsledare till STO Anläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekteringsledare till STO Anläggning
BeskrivningVi söker nu en projekteringsledare till STO Anläggning. Projekten inom STO Anläggning är främst inriktade på mark- och anläggningsarbeten och bedrivs huvudsakligen på Stockholm Arlanda Airport, men även uppdrag vid Bromma och andra regionala flygplatser kan förekomma. Initialt kommer arbete att ske i projekt PFAS Kolsta, vilket är ett projekt som i stora drag syftar till att rena PFAS och leda om och rena dagvattendammarna på Arlanda. Omfattning för uppdraget är 50-100% och initialt från start bedöms omfattningen till 80%. Närvaro på plats på flygplatsen kommer krävas för uppdraget, beräknad närvaro är minst 80% av arbetstiden. Uppdraget kommer pågå i 2år, därefter finns optioner på möjlighet till förlängning för 1+1år.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127836:Lot:1