Uppdraget omfattar skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Ödeshögs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren beställer även övriga elevtransporter som inte ingår i det ordinarie utbudet av skolskjutsar så som transporter av elever och barn i anslutning till skolaktiviteter. För genomförande av dessa transporter kommer i denna upphandling minst sju (7) fordon behövas.