250043-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning coachande ledarskap.
Referensnummer: GNU 2017/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ledare hos deltagande myndigheter ska ges möjlighet till ledarutveckling och under år 2017 kommer en satsning på utvecklande ledarskap att genomföras. Avtalet syftar i huvudsak till att konkret påverka kulturen i en riktning som skapar hållbar utveckling bland befintliga och nya ledare och medarbetare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen