2. Förfarande
Förfarande
Titel: Åmål Mellerud Spår- och växelbyte Totalentreprenad
Intern identifierare: KOM-419218
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45234000 Anläggningsarbete för järnvägar och linbanesystem, 45234116 Spåranläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Åmål Mellerud Spår- och växelbyte Totalentreprenad