250075-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorfordonsförsäkring
Referensnummer: UH-2019-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar motorfordonsförsäkringar för Skellefteå kommun samt Skellefteå Industrihus AB och Skellefteå Buss AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen