250077-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – KS/2026:243 - Upphandling – Lärplattform och dokumentationssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKS/2026:243 - Upphandling – Lärplattform och dokumentationssystem
BeskrivningLärplattform och dokumentationssystem för utbildningsförvaltningen
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48931000 Programvara för utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning