250085-2023 - ResultatSverige-Malmö: Telefonväxeltjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehantering med telefoni för Malmö stads Kontaktcenter
Referensnummer: SN-2021-1682
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad Kontaktcenter, Serviceförvaltningen, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud gällande upphandling av avtal avseende Ärendehantering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48445000 Programvara för kundhantering, 48610000 Databassystem, 48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen