See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rya Nya VP 1 & VP 2
Beskrivning: Rya VP består idag av fyra värmepumpar som utvinner värme ur renat avloppsvatten från Gryaabsavloppsreningsverk Ryaverket. Då värmepumparna VP 1 och VP 2 snart nått sin tekniska livslängd och kravet på tillgänglig effekt ökat behöver dessa ersättas.
Föregående meddelande: 201065-2023
Intern identifierare: 23/59
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231112 Installation av rörsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000