2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autonomous Underwater Vehicle (AUV)
Beskrivning: The Department of Marine Science at the University of Gothenburg intends to purchase an AUV, to replace the previous AUV that was lost under the Antarctic ice in early 2024.
Intern identifierare: EUI 25 010
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35512400 Obemannade undervattensfarkoster (UUV)
Ytterligare klassificering (cpv): 34930000 Marin utrustning, 43135000 Undervattensutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000