250201-2016 - ResultatSverige-Tibro: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nytt äldreboende, Tibro.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Tibro.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nyproduktion av 41 lägenheter i särskilt boende (äldreboende) inkl. tillhörande komplement. Byggnaden uppförs i 2 plan med 4 olika avdelningar och gemensamma ytor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45215200 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.