Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matlådor till AB SOLOM
Referensnummer: SK2020-0229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillagning och leverans av kall lunch med dessert och middag till äldreboenden och annan äldreverksamhet för AB SOLOM. Potatis, ris, pasta, sallad eller annan kolhydratkälla ingår inte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894200 Färdiglagad mat, 15894300 Färdiga maträtter, 55521100 Hemkörning av mat, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen