Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färska grönsaker, frukt, potatis samt bearbetade produkter
Referensnummer: 21/159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03221000 Grönsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om köp av färsk frukt, grönsaker, potatis samt bearbetade produkter
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03212100 Potatis, 03221110 Rotfrukter, 03221111 Rödbeta, 03221113 Lök, 03221240 Tomater, 03221270 Gurka, 03221310 Huvudsallat, 03222000 Frukt och nötter, 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222310 Bär, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 15312000 Potatisprodukter, 15872000 Örter och kryddor, 15872500 Ingefära
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen