250327-2017 - ResultatSverige-Piteå: Träbränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets.
Referensnummer: 2017.42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09111400 Träbränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
AB PiteEnergi gör tillsammans med Piteå Kommun och dess bolag en upphandling gällande leverans av bränslepellets.
Respektive upphandlande enhet tecknar separata avtal med antagen leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen