See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Aktivrullstolar, barnrullstolar och drivaggregat 2025
Beskrivning: Aktivrullstolar, barnrullstolar och drivaggregat till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2024-0908
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
Ytterligare klassificering (cpv): 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Aktivrullstol med fast ram
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Aktivrullstol med fällbar ram
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3: Lätt aktivrullstol
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4: Aktivrullstol med fast ram och avtagbara benstöd
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5: Aktivrullstol för barn
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6: Aktivrullstol för större barn
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7: Aktivrullstol för inomhusbruk för barn
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8: Komfortrullstol för barn
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9: Komfortrullstol för större barn
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10: Vårdarmanövrerat drivaggregat
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11: Vårdarmanövrerade drivhjul
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12: Brukarmanövrerat drivaggregat med drivring
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13: Brukarmanövrerat drivaggregat med kontinuerlig drivning
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 14: Brukarmanövrerat drivaggregat med manuellt styrsätt (enklare)
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 15: Brukarmanövrerat drivaggregat med manuellt styrsätt (mer avancerat)