250401-2023 - ResultatSverige-Linköping: Ljustekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scen-, ljud, ljus- och bildteknik
Referensnummer: 22/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318100 Ljustekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster och utrustning inom scen-, ljud, ljus- och bildteknik för Visit Linköping & Co
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527000 Spotlights, 32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32343000 Förstärkare, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen