250414-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – DIS Särskilt boende äldre
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Särskilt boende äldre
BeskrivningVärmdö kommun, Dynamiskt Inköpssystem, även kallat DIS, avseende Särskilt Boende Äldre, även kallat SÄBO, i enlighet med samtliga för upphandlingen aktuella Upphandlingsunderlag.
Intern identifierare2021VON/0069
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningVärmdö kommun inbjuder härmed till att ansöka om deltagande i Dynamiskt Inköpssystem, även kallat DIS, avseende Särskilt Boende Äldre, även kallat SÄBO, i enlighet med samtliga för upphandlingen aktuella upphandlingsdokument.
Intern identifierareDIS Särskilt boende äldre